FOTO-DIALOG
8 grudnia rozpoczął się dla nas wcześnie rano. Iwona szykowała grunt już od wielu dni, ale to właśnie 8-go grudnia miała nastąpić kulminacja. Ja wraz z honorowym gościem przedsięwzięcia- Małgosią Górską- wsiadłyśmy do pociągu ok. 8-mej rano. Po kilkudziesięciu minutach jazdy byłyśmy na miejscu. Powitał nas koszmarny ziąb i atmosfera spokoju i senności sobotniego poranka. Po chwili zjawiła się Iwona i zaprowadziła nas do Ośrodka Kultury. A tam czekała na nas wspaniała, elegancka sala. Małgosia zaczęła przygotowywać sprzęt, gdy okazało się, że są problemy. Na szczęście w końcu udało się, uff.
Nasze uczestniczki były już nieco zniecierpliwione, ale wytrwały. Krótkie wprowadzenie na temat fotografii przypadło im do gustu mimo początkowej niechęci. Wszystko wyszło bardzo dobrze, a Panie, należące do uniwersytetu 3-go wieku oraz dwie dziewczyny z liceum- wykazały ciekawość i chęć współpracy. Później były indywidualne konsultacje w sprawie sprzętu, a na koniec plener i omawianie zdjęć tam zrobionych na 'gorąco'.
Największą trudnością w zrealizowaniu tego projektu było zorganizowanie sali. Wraz z Julką uparłyśmy się na salę konferencyjną, gdzie był najlepszy sprzęt. Na szczęście, po kilku rozmowach z pracownikami Centrum Kultury, udało się.:)
W warsztatach wzięło udział mniej osób, niż zadeklarowało, ale myślę, że to nawet poprawiło przebieg i jakość zajęć. Każda Pani, indywidualnie, mogła poradzić się Gosi, jak obsługiwać konkretny aparat, czy jaką techniką robić zdjęcia.
Pozytywnym zaskoczeniem była dla mnie niezwykła otwartość, energiczność i „głód” wiedzy tych Pań. Zadawały bardzo dużo pytań, a zdjęcia zaczęły robić jeszcze w trakcie części teoretycznej warsztatów. Chociaż Panie nie mogły juz doczekać się wyjścia w plener, to w jego trakcie ich zapał został lekko ostudzony przez siarczysty mróz, dlatego po zrobieniu przez każdą z Pan kilkunastu zdjęć, wróciłyśmy do Centrum Kultury.
Po zakończeniu warsztatów Panie zaproponowały nam zorganizowanie jeszcze kilku takich spotkań, myślę że może się to udać, Gosia zadeklarowała swoją pomoc.
Od połowy lutego najlepsze zdjęcia Pań z warsztatów będzie można zobaczyć na małej wystawie w Centrum Kultury, więc wpadajcie do Błonia! :)
A to kilka zdjęć zrobionych przez uczestniczki:
Subskrybuj:
Posty (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz